Selectează o Pagină

Începând cu ziua de azi, 23 mai, 2018, Liceul Greco-Catolic Iuliu Maniu beneficiază de un nou laborator de informatică. Lucrările de reabilitare a sălii și schimbare totală a aparaturii au început în luna martie a acestui an. Acest proiect demarat în acest an școlar de școala noastră se dorește a fi extins pentru toate laboratoarele și sălile de clasă ce sunt destinate studiului, în mod special pentru clasele V-XII.

Prezentul laborator a fost realizat cu sprijinul și bunăvoința următorilor susținători: Chiese dell Est Onlus, World Union of Catholic Teachers prin Episcopia Greco-Catolică de Oradea. Le mulțumim și pe această cale pentru susținerea necondiționată în ceea ce privește grija pentru un învățământ de calitate. De asemenea le mulțumim tuturor celor implicați în procesul de renovare și organizare a spațiului.

Director,

Antonia Nica