Selectează o Pagină

Astăzi, 28 noiembrie 2014, clasele pregătitoare A, I A, și a III-a A , coordonați de către doamnele învățătoare Iacob Elena, Marian Dalia, Popa Nicoleta, Ursu Krisztina, Meze Anamaria și Șipoș Lia au participat la o acțiune împotriva violenței,inițiată de Uniunea Femeilor Bihor.
Și-au pregătit din timp materiale cu mesaje ÎMPOTRIVA violenței și PENTRU armonie și pace în familii dar și la școală, unde fiecare dintre ei învață să construiască PACEA. Au scandat împreună DA pentru IUBIRE, IERTARE, PRIETENIE, ARMONIE și NU VIOLENÅ¢EI DE ORICE FEL. Nu s-au speriat de frigul de afară și au reușit să împartă toate mesajele pregătite trecătorilor. La sfârșit, școlăreii din clasa pregătitoare au exclamat fericiți : Ce bine că doar doi oameni ne-au refuzat mesajele! Apoi s-au întors mulțumiți la școală, hotărâți să împărtășească și părinților noua lor experiență

Șipoș Lia