Selectează o Pagină

Elevii clasei I B împreună cu învățătoarele și cu părinții au organizat o după-amiază de poveste în sala Aula Magna a Institutului Teologic Greco-Catolic Oradea.
Ne-am întors pentru câteva clipe în trecut, când gospodarii spuneau cu farmec povești la gura sobei, în serile lungi de iarnă.
Copiii noștri au lecturat împreună cu părinții o poveste, iar apoi au prezentat-o în fața tuturor, ca niște cititori de seamă. S-au costumat în concordanță cu personajul preferat din povestea citită și au adus zâmbet, culoare și voie bună în familia noastră, Step by Step.
Ne-au fost alături și un grup de liceeni conduși de doamna profesoară Popa Alice, de la Liceul Mihai Viteazul, care au dramatizat într-un stil modern și plin de haz binecunoscuta poveste a lui Ion Creangă, CAPRA CU TREI IEZI.

Autor: Brisc Maria, Abrudan Luminița