Selectează o Pagină

După ce am pășit împreună pragul celor 500 de zile de școală, elevii și-au prezentat colecțiile și au descoperit împreună ,,Centrele surpriză\” pregătite.
La Centrul de Arte au avut de realizat cu tehnica ,,Quilling\” o mămăruță, mascota clasei, folosind 500 de fâșii de hărtie. Centrul de Științe a fost bogat în roade, un paner cu 500 de fructe așteptând să fie arnjate într-o salată delicioasă, dar și matematica s-a grăbit să-i introducă pe sărbătoriți în lumea ei magică, oferindu-le o fișă cu 500 de cifre și probleme distractice cu 500 de calcule orale și scrise.

Bine ai venit în lumea poveștilor

Lectura ne face o plăcere deosebită, însă în momentul în care clasa a III-a ,,B\” a descoperit lumea lui Nică din ,,Amintiri din copilărie\” au și realizat satul Humulești și au repovestit cu mult haz povestirea ,,La cireșe\”.

Autor: gaspar/malan