Selectează o Pagină

Sub îndrumarea specialiștilor, elevii claselor Preg,I-IV B și C, au pășit în Caravana Eco. Cu mare atenție au ascultat și au urmărit materialele prezentate, finalul fiind rezervat întrebărilor copiilor.
În urma vizionării filmulețului din Caravană și a sfaturilor primite, elevii clasei a IV-a B au realizat cu mare plăcere și interes, diferite lucrări literare și artistice.

Monica Mateoc și Anca Bogdan

Fotografiile atașate sunt eseurile propriuzise ale elevilor. Ele fac parte din proiectul ecologic național Caravana .

Cele scrise pe foaie albă aparțin clasei a III-a A, învățătoare Dobrată Bianca și Pintea Flavia iar cele colorate sunt de la clasa a IV-a B, învățătoarea Mateoc Monica și Bogdan Anca. Eseul verde aparține elevei Iarina Mihuț, iar cel bej elevei Diana Anamaria Petrean. Celelalte eseuri au numele elevilor scrise pe ele.
Pentru a continua concursul echipa Ecotic trebuie să vadă eseurile publicate pe site.