Selectează o Pagină

În data de 19 decembrie 2016 s-a desfășurat în cadrul liceului nostru, concursul local „Sărbătorile de iarnă” din cadrul proiectului local Puzzle Info pe care școala nostră îl desfășoară în parteneriat cu Liceul Teoretic „Aurel Lazăr”, Școala Gimnazială „Dacia” și Școala Gimnazială „Oltea Doamna” din Oradea. Proiectul a debutat prin acest concurs local cu participare indirectă și se va incheia în luna martie 2017 oferind posibilitatea de afirmare și de punere în valoare a personalităților creatoare a elevilor, dezvoltarea abilităților de lucru în echipă prin realizarea de proiecte, cultivarea interesului pentru noile descoperiri în domeniul tehnologiei și a computerelor precum și colaborarea dintre elevi din clase și școli diferite în vederea participării la concursuri. Concursul s-a desfășurat pe două secțiuni desene și prezentări pentru fiecare dintre cele două categorii de vârstă liceu și gimnaziu. Fiecare dintre cei 43 de elevi participanți și-a înscris lucrarea în concurs în urma completatării fișei de participare, comisia de evaluare fiind formată din prof. Miheș Sorina”“ Liceul Greco „“ Catolic „Iuliu Maniu”, prof. Băican Carmen Diana -Școala Gimnazială „Dacia”, prof. Faur Patricia Școala Gimnazială „Oltea Doamna”, ing. Hanga Ovidiu „“ Liceul Teoretic „Aurel Lazăr”. Elevii liceului nostru au obținut șapte premii I, cinci premii doi, trei premii trei și două mențiuni. Coordonatorul acestui proiect este prof. Sorina Miheș. Autor: prof. Sorina Miheș