Selectează o Pagină

La ediția a XXI „“a concursului județean de chimie „Noi și Chimia?!”, organizat la Colegiul Național „Iosif Vulcan”, de la liceul nostru am participat cu elevii Avram Maria, Maier-Kleh Paul și Sinko Jesica din clasele VIIIA și B. Concursul este înscris în Calendarul Activităților Educative Regionale și Interjudețene-2016, în poziția 262, s-a organizat pentru elevii claselor a VIII-a în 13 decembrie 2016 și a urmărit stabilirea de relații de colaborare între instituțiile de învățământ din județ , precum și promovarea competiției între elevi. După o pregătire intensă desfășurată pe tot parcursul semestrului , acești elevi au reprezentat cu succes liceul ocupând locul 4 și obținând MENÅ¢IUNE. Este o onoare și o mândrie să te situezi pe locuri fruntașe alături de cele mai bune școli din oraș și din județ. Felicitări acestor minunați elevi! Prof. Iftimiciuc Dorina