Selectează o Pagină

Iată, a sosit ziua mult așteptată! În data de 6 martie 2017, boboceii clasei pregătitoare C au continuat tradiția sărbătoririi celor 100 zile de școală, în Alternativa Step by Step. Încă de la prima oră, copiii au avut parte de o primire călduroasă. Au intrat în clasă, trecând printr-o perdea decorată cu 100 de flori multicolore, 28 dintre ele purtând pe ele poza copiilor. Elevii au primit ecusoane aniversare, iar activitățile din cadrul ÎNTÂLNIRII DE DIMINEAȚĂ și îndeplinirea sarcinilor de la centre au dovedit că zilele nu au trecut degeaba, iar ei sunt mai ,,isteți cu 100 de zile”! Comunicare: ,,Copacul primăverii decorat cu 100 de cuvinte” Matematică: ,,Colorăm după cod, numărăm și decorăm numărul 100″ Științe: ,,Limonadă din 100 de lămâi”, am oferit colegilor și diverselor persoane din școală 100 de pahare cu limonadă Construcții: Deoarece mascota clasei noastre este Mickey Mouse, copiii au construit ,,Disneyland”, din 100 piese de lemn. Elevii și-au prezentat colecțiile de 100 obiecte, au savurat tortul aniversar, apoi s-au distrat alături de mascota clasei. Părinții au fost alături de noi pe parcursul întregii zile, bucurându-ne de echipe minunate! Autor: prof.înv.primar Vadai Ramona, prof.înv.primar Popa Adina