Selectează o Pagină

Proiectul \” Letters exchange\”(Schimb de scrisori) se desfasoara in anul scolar 2016-2017 si sunt implicati elevii cls a IV-a B de la Liceul Greco-Catolic si elevi de cls.III-IV de la Transylvania College Cluj Napoca. Elevii comunica prin intermediul scrisorilor clasice,fiind formate perechi de corespondenta,scrisorile sunt trimise de catre profesorii coordonatori.Sunt scrise in limba engleza pe anumite teme date,de exemplu sa se prezinte,sa isi prezinte scoala, programul lor zilnic etc.Acest exercitiu se doreste a-i ajuta sa isi dezvolte competentele de receptare si de redactare de mesaje scrise in limba engleza, de a afla mai multe lucruri despre colegii lor si despre scoala de provenienta. Profesori coordonatori: Alexandra Oana de la Transylvania College Cluj Napoca si Natalia Hodut-Liceul Greco Catolic Oradea Autor: Natalia Hodut si Alexandra Oana