Selectează o Pagină

 În Joia Mare, 13.04.2017, a avut loc o scenetă despre Patimile șÎnvierea lui Isus Cristos în sala festivă a Liceului Greco-Catolic „œIuliu Maniu”. Înainte de reprezentația scenică, eleva Larisa Fanea din clasa a VI-a A a interpretat piesa „Trandafir de pe Golgota”, emoționându-i și pregătindu-i pe spectatori pentru spectacolul de excepție ce avea să urmeze. Din distribuție au făcut parte elevi din clasele de liceu, și anume: – Sara Mardale, Bogdan Iuhoș, Dacian Pop, Meheș Cristian, Angel Polac (clasa a IX-a A);
– Denisa Cîșlariu, Iulia Cristea, Răzvan Stan, Cristian Tomuța, Angel Podar, Flaviu Negru, Adrian Bolog (clasa a IX-a B);
– 
Ștefania Fetea, Alin Beita, Andrei Bonațiu, Ionuț Perneș (clasa a X-a A);
– 
Nicu Matias, Laurențiu Ulici, Denzel Bechean, Carol Marcovic (clasa a X-a B);
– 
Dominic Chivari, Albert Torok, Mihai Ștef, Alexandru Cuc (clasa a XI-a A);
– 
Sandra Balotă, Vlad Găvruța (clasa a XI-a B).
Dorim s
ă le mulțumim doamnelor profesoare: Paula Băliban, Mihaela Danciu, Emilia Haș, Ioana Sarca și părintelui spiritual, Cristian Tiselița, pentru implicare și coordonare. Se cuvine să mulțumim pe această cale și Mănăstirii Franciscane, pentru că ne-a pus la dispoziție întreaga recuzită.
Elevii Liceului Greco-Catolic „Iuliu Maniu” vă urează Sărbători fericite care să vă aducă pace în suflet !  
Denisa Cîșlariu clasa a IX-a B