Selectează o Pagină

Cu toții încercăm să fim mai buni, mai atenți la cei din jurul nostru, măcar în perioada care precede marii sărbători creștine, Paștele.
Elevii clasei I B alături de doamnele învățătoare Lorenia și Florina, au răspuns inițiativei ASTRU de a oferi în pragul sărbătorii Învierii un cadou pentru copiii devaforizați. Dar un cadou inedit, ca ambalaj și conținut.
Deși suntem la început de drum și noi, totuși am învățat cât de importantă este igiena orală și corporală. Astfel, într-o cutie de pantofi (împachetată frumos), am așezat obiecte de igienă personală – periută de dinți, pastă, săpun, pieptene, șampon …dar și ceva dulce, jucărioare sau chiar instrumente de scris pentru școală.
Sperăm să se bucure cei care le vor primi!
Sărbători binecuvântate!

Autor: inv. Lorenia Nedeianu / Florina Bâte