Selectează o Pagină

Vineri, 5 mai 2017, clasele I B, I C, a II-a A și a III-a A de la Liceul Greco-Catolic”Iuliu Maniu”Oradea, s-au reunit pentru a demara proiectul educativ local „Bucuria prin credință”. Fiecare clasă și-a creat un simbol pentru acest proiect, pe care l-au prezentat și l-au oferit în dar celorlalte clase ca amintire: porumbelul, peștele-simbolul creștinului, floarea și inima. Au vizionat împreună filmul de desene animate „Fatima și aparițiile Maicii Domnului”, au cântat împreună: „În valea Iria”, „Uneori simt că-mi este greu”, „Îți mulțumesc” și „Alfabetul credinței”. Doamnele învățătoare Lucaci Mariana, Sabău Laura, Bîte Florina, Nedeianu Lorenia, Popa Nicoleta, Ursu Krisztina, Meze Anamaria și Șipoș Lia, împreună cu cei 120 de școlărei s-au bucurat, alături de părinți și bunici de întâlnirea lor și au fost încurajați de prezența doamnei director, profesor Nica Antonia Monica. Autor: Șipoș Lia