Selectează o Pagină

In perioada 12-13 mai 2017, a avut loc la Timisoara, a VIII „“a editie a Concursului National de chimie „œ Coriolan Dragulescu” adresat elevilor de liceu. Obiectivul principal al acestui acestui concurs consta in oportunitatea elevilor de a-și evalua cunoștințele de chimie și de a afla nivelul de performanță la care se situează, în perspectiva viitoarelor competiții locale, județene și naționale, respectiv în perspectiva construirii unei cariere profesionale în domeniile: chimie, biochimie, inginerie chimică, ingineria mediului, ingineria produselor alimentare, medicină, medicină dentară și farmacie, ingineria materialelor. De la liceul nostru a participat eleva Cho Jinyoung, din clasa 11 B, care cu al doilea punctaj a obtinut Premiul II. In luna martie,eleva a participat la Concursul „œ Gheorghe Spacu” organizat de Centrul de excelenta Cluj-Napoca, unde a obtinut Mentiune. Autor: prof.IftimiciucDorina