Selectează o Pagină

În cadrul Săptămânii „Să știi mai multe, să fii mai bun”, s „“ a organizat o activitate ce a avut ca scop vizitarea Centrului Social „Maria Rosa” al Asociației Caritas Eparhial Oradea, unde există o cantină socială, ce asigură hrana zilnică pentru un număr de 50 de beneficiari. Tot aici există și un centru de zi pentru copii, unde un număr de 14 copii sunt primiți în fiecare zi spre a fi implicați în activități educativ „“ formative propuse de un educator social și desfășurate sub atenta supraveghere a mai multor voluntari. O altă activitate desfășurată în cadrul centrului social o reprezintă dușurile sociale, unde beneficiarii au șansa de a face de două ori pe săptămână un duș. Mulțumim asistentului social Ostahie Ioana, coordonatorul Centrului Social, pentru frumoasa întâmpinare și prețioasele informații oferite spre a cunoaște o realitate destul de vitregă pentru o importantă parte a societății și comunității locale. Elevii clasei a XI-a B Autor: Balotă Sandra