Selectează o Pagină

Ziua Educației, 5 octombrie, a fost marcată de către elevii clasei 10B prin seminarul cu tema „œInternetul-oportunitate de dezvoltare personală”. În cadrul acestui seminar s-au dezbătut teme legate de modalitățile de dezvoltare personală individuale prin învățare pe tot parcursul vieții precum și problematici actuale și de viitor ale sistemului educațional din România. Elevii au marcat modalitățile de dezvoltare personală individuale pe care ei le folosesc în chestionarul aplicat, iar profesor Sorina Miheș, care a organizat și coordonat activitatea, le-a recomandat câteva idei simple care să îi sprijine pe parcursul învățării. Câteva dintre acestea au fost: Citește! Fă voluntariat! Vizionează filme! Fă cursuri on-line! Învață ceva nou mereu! Gestionează timpul! Călătorește! Învață limbi străine! Activitatea s-a finalizat prin realizarea poster-ului cu recomandări pentru ceilalți elevi din școală. prof. Sorina Miheș