Selectează o Pagină

Marți, 10 octombrie, 2017, clasele 11B și 12B de la profilul matematică-informatică, au participat la Târgul internațional al universităților RIUF, care s-a desfăsurat la Timișoara. Romanian International University Fair – RIUF este cel mai mare eveniment educațional din Sudul si Estul Europei. Anual, peste 150 de instituții educaționale, din peste 15 țări, vin să interacționeze direct cu tinerii români interesați de studii. Ediția a XXI-a a Târgului international de universitati RIUF a reunit în Timișoara, universități din România și din străinătate, precum și școli de limbi străine sau ONG-uri studențești, care le-au oferit vizitatorilor o perspectivă completă asupra oportunităților educaționale pe care le pot accesa. RIUF este locul unde vizitatorii au putut să obțină informații reale despre studiul internațional, dar și cel din România, chiar de la reprezentanți ai universităților. De peste 12 ani, târgul creează o legatură directă între studenții români și mediul academic internațional, usurând admiterea la o universitate din România sau din afara țării. Elevii au fost însoțiți de diriginții lor, prof Iftimiciuc Dorina și prof. Danciu Mihaela. Autor: prof. Iftimiciuc Dorina