Selectează o Pagină

În data de 13 octombrie, elevii clasei 12 B au participat la dezbaterea cu tema #Erasmusdays, inclusa în calendarul activitatilor desfășurate la nivel national și european, evenimente de informare și diseminare a proiectelor europene. Cei șapte elevi participanti la proiectul Erasmus+ ‘Formarea de viitori profesionisti prin stagii de pregătire practica la nivel european’, desfasurat în școala noastră în perioada 2015-2017, au răspuns întrebărilor colegilor prezentand beneficiile aduse de acest stagiu aupra viitoarei lor cariere precum și asupra dezvoltarii lor personale. Profesor Sorina Mihes, responsabilul de formarea profesională în proiectul desfasurat în școala noastră, coordonator al dezbaterii, le-a prezentat participantilor la acesta dezbatere scopul și obiectivele acestui program Erasmus+, tipuri de mobilitatile pentru elevi și studenți, caracteristicile plasamentelor individuale pentru mobilitatile studenților precum și importanța participarii la proiectele programului Erasmus+ pentru elevi și studenți.

Autor: prof. Sorina Miheș