Selectează o Pagină

In data de 16 noiembrie 2017, a avut loc activitatea sportiva din cadrul proiectului:”Renastrem impreuna prin implicarea comunitatii.” Activitatea a avut loc in curtea liceului si a reunit echipele de fotbal ale Clubului Atletic Oradea si al Liceului Greco Catolic. In deschiderea jocului de fotbal, d.na director adjunct Muresan Rodica, managerul Clubului Atletic Oradea, d.nul Calin Capota di coordonatorul proiectului din partea liceului, prof. Cristea Andrei, au subliniat importanta cunoasterii istoriei sportive a orasului nostru si au transmis si pe aceasta cale un imbold tuturor copiilor spre practicarea sportului. Au fost remarcati elevii Balog Adrian si Man Serban, sportivi ai clubului CAO, ce reprezinta cu cinste culorile clubului si emblema scolii noastre. A urmat un meci de fotbal, sub privirile elevilor claselor V-VIII din scoala noastra. Autor: Cristea Andrei