Selectează o Pagină

Sub acest generic s-au desfășurat toate activitățile din ziua de 8 Martie, dedicată celei mai iubite ființe de pe lume. Elevii din Clasa Pregătitoare B, Clasa lui Baloo, de la Liceul Greco-Catolic ,,Iuliu Maniu” Oradea, au pictat chipul mamei, iar ele au trebuit să-și recunoască portretul, fiind un moment plin de haz și de destindere atât pentru mame cât și elevi și doamnele învățătoare. Tot elevii le-au confecționat cu mâinile lor micuțe, un cadou artizanal, cu flori și mii de culori, rustic, aducând o zi de primăvară în clasă, astfel bucurând cele mai dragi femei de pe lume, cu un dar din inimioarele lor inocente. Surpriza surprizelor a fost o activitate comună elev-mamă, desfășurată în echipă la cele șase centre deschise. Activitatea propunea construirea unui obiect, cu ajutorul unor scobitori și jeleuri, iar evaluarea activității a fost prezentată de către mămici, spre bucuria copiilor. Toate aceste activități interactive, veșnic prezente în clasele din Alternativa Educațională Step By Step, au fost încoronate de niște voci angelice care au interpretat cântece pentru mamele lor profund emoționate. La fel de încântate s-au arătat joi și doamnele învățătoare, Mălan Diana și Gaspar Eva Monika, care la capătul unei săptămâni rodnice , în care toate activitățile au fost duse la un bun sfârșit cu reușite depline, au constatat cu mulțumire rodul muncii. Autor: gaspar eva monika