Selectează o Pagină

In cadrul proiectului „Unitate si diversitate prin sport”, s.a desfasurat luni, 2 aprilie 2018, primul Campinat de fotbal al liceelor greco-catolice din Romania. Campionatul a fost organizat la Oradea de catre Liceul Greco Catolic ” Iuliu Maniu” sub coordonarea prof Cristea Andrei, avand invitati echipele reprezentative ale Liceului Greco-Catolic „Inochentie Micu” Cluj-Napoca si Liceului Greco- Catolic „Sfantul Vadile cel Mare” Blaj. Dincolo de reusita evenimentului, dorim sa remarcam sportivitatea cu care s.a desfadurat intrecerea, aspect remarcat si de catre prof Hotupan Calin, inspector de specialitate in cadrul ISJ Bihor. Toti elevii au primit cupe, diplome si medalii, acestea fiind oferite de catre Presfintia Sa Virgil Bercea si prof Nica Antonia, director al Liceului Greco-Catolic Oradea. Cristea Andrei Bene Serban Varna Nicolae