Selectează o Pagină

AIESEC Oradea desășoară a V-a ediție a proiectului Discover vara aceasta. Elevii vor participa timp de la seminarii interactive în limba engleză livrate de tineri voluntari din toate colțurile lumii, care au urmat cursuri speciale de pregătire pentru a putea lucra cu elevii din grupul țintă, oferite de FastRacKids Oradea. Pentru “Liceul Teologic Greco-Catolic Iuliu Maniu”, cursurile se vor desfasura in perioada 25 iunie – 27 iulie, în incinta școlii, str. Maniu nr.5. Activitatea acestui proiect este înscrisă în parametrii educației non-formale și are ca scop principal dezvoltarea persoanală a elevilor de clasele I-VIII,înțelegerea interculturala, îmbunătățirea calităților morale și comunicarea în limba engleză prin experiențe practice. Ceea ce ne dorim este ca la finalul proiectului elevii să fie mult mai conștienți de sine și de ceea ce se întâmplă în jurul lor și în lume. . Limba engleză este rezultatul cel mai practic al proiectului și totodată este un instrument pentru dezvoltarea acceptării sociale, a spargerii stereotipurilor interculturale, gestionarea diferențelor dintre culturi si acceptarea acestora, îmbunătățirea competențelor și dezvoltarea inteligenței emotionale, aspecte care constituie nucleul proiectului. AIESEC Oradea desășoară a V-a ediție a proiectului Discover vara aceasta în perioada 20 iunie- 2 August 2018 în școlile din Bihor. Elevii fiecărei școli vor participa timp de 5 săptămâni la seminarii interactive în limba engleză livrate de tineri voluntari din toate colțurile lumii, care au urmat cursuri speciale de pregătire pentru a putea lucre cu elevii din grupul țintă, oferite de FastRacKids Oradea. Pentru “Liceul Teologic Greco-Catolic Iuliu Maniu”, cursurile se vor desfasura in perioada 20 iunie – 2 august, în incinta școlii. Activitatea acestui proiect este înscrisă în parametrii educației non-formale și are ca scop principal dezvoltarea persoanală a elevilor de clasele I-VIII,înțelegerea interculturala, îmbunătățirea calităților morale și comunicarea în limba engleză prin experiențe practice. Ceea ce ne dorim este ca la finalul proiectului elevii să fie mult mai conștienți de sine și de ceea ce se întâmplă în jurul lor și în lume. . Limba engleză este rezultatul cel mai practic al proiectului și totodată este un instrument pentru dezvoltarea acceptării sociale, a spargerii stereotipurilor interculturale, gestionarea diferențelor dintre culturi si acceptarea acestora, îmbunătățirea competențelor și dezvoltarea inteligenței emotionale, aspecte care constituie nucleul proiectului. Autor: AIESEC Oradea