Selectează o Pagină

Având în vedere faptul că pe data de 5 iunie se sărbătoreşte Ziua Mondială a Mediului, elevii liceului nostru, în parteneriat cu Garda Naţională de Mediu, Comisariatul Judeţean Bihor, au organizat acţiuni de educaţie ecologică.

Doamna comisar Crişan Monica, a prezentat materialul „Reciclarea deşeurilor de Ziua Mondială a Mediului – Beat Plastic Pollution – Combate poluarea cu materiale plastice”. Două echipe formate din elevii claselor a IX-a şi a X-a, de la Liceul Greco -Catolic „Iuliu Maniu” au susţinut proiectele „Protejarea Mediului în Orizontul Local” şi” Ziua Mondială a Mediului”. Elevii au fost medaliaţi, au primit şi diplome pentru efortul şi implicarea lor în aceste proiecte, reuşind să sublinieze prin prezentările lor importanţa şi necesitatea implicării cetăţenilor în activităţile de mediu.

Autor: echipa de proiect