Selectează o Pagină

În cadrul proiectului de parteneriat cu asociația Pro Cariere,preșcolarii grupei Fluturașilor ,însoțiți de educatoare,s-au deplasat săptămâna aceasta în Cetatea Oradea unde au avut parte de experiențe noi și deosebit de interesante.

Psihologii Aliona Orban și Samoilă Ioana i-au așteptat pe copii într-un cadru de poveste,le-au făcut cunoștință cu Upi,țestoasa stelară,și i-au introdus în fascinanta lume a emoțiilor.Prin povești și jocuri interactive  deosebit de atractive,preșcolarii noștri au învățat să își recunoască și să iși gestioneze emoțiile,să vorbească despre propriile trăiri și modalitatea eficientă de a depăși o situație negativă.

Upi a devenit o prietenă apropiată  grupei noastre și ne-am despărțit cu promisiunea de a ne revedea curând și de a participa impreună și la alte asemenea activități interesante.

 

 

Autori:          Prof.înv.preșcolar Anamaria Crăciun

Prof.înv.preșcolar Hossu Diana