Selectează o Pagină

În cadrul săptămânii ”Școala Altfel”, elevii clasei 10B au avut parte de activități diversificate: au construit roboței în cadrul Cercului de Robotică, cerc cu caracter de permanență în cadrul liceului nostru, desfășurat sub îndrumarea prof. Sorina Miheș și a d-lui Agud Mihai, au vizitat Aeroportul Oradea unde au asistat la operațiunile de îmbarcare a pasagerilor, aterizarea și decolarea avioanelor companiilor Blue Air și Tarom, pe pista aeroportului, împreună cu personalul acestuia, au descoperit frumusețea arhitecturală a orașului Oradea alături de dna Iancu Diana, ghid al Muzeului Cetății și Orașului Oradea, au aflat deprinderile și beneficiile unui stil de viață sănătos împreună cu dna dr. Covaci Ioana, medic internist, au învățat bunele maniere în societate și în cadrul grupului servind prânzul împreună. Activitățile s-au dovedit a fi utile dar și plăcute, elevii participând cu interes și buna dispoziție.

Autor : prof. Sorina Miheș