Selectează o Pagină

 O activitate  pentru suflet, la care au răspuns cu toată deschiderea    și curiozoitatea elevii claselor a VI-a B, a IX-a A, B și a XI-a A! Împreună cu doamna bibliotecar  Carmen Popa și sub îndrumarea profesorilor  Mihaela  Danciu,  Emilia  Haș și Traian Ostahie,   elevii de la Liceul Greco-Catolic ”I. Maniu”, din Oradea s-au bucurat de o oră de lectură, reușind să descopere  frumusețea , lumina  și beneficiile  cititului.  Cu inters și dorința de a explora fascinanta lume a lecturii, cărțile propuse de elevii noștri au fost din domenii diverse, de la sport, lumea celor care au reușit în afaceri, la literatura  română  și clasicii literaturii universale. Felicitări cititorilor noștri dragi!

                                                                                    Profesorii îndrumători