Selectează o Pagină

Elevii clasei 10B însoțiți de doamnele profesoare Sorina Miheș și Țiț Emanuela au participat luni 01 aprilie 2019 la activitățile organizate de către Jandarmeria Bihor pentru a marca cei 100 de ani de activitate, în Piața Unirii din Oradea.

Adolescenții au putut admira, la standurile amenajate, tehnica din dotare, echipamentele de protecţie, echipamente specifice grupei de intervenţie antiteroristă şi acţiuni speciale, echipamente specifice postului montan, elemente din istoria jandarmeriei bihorene, au putut afla despre munca jandarmilor și despre măsurile și regulile pe care trebuie să le respecte în cazul manifestațiilor publice.

Cei șase câini prezenți, pe cât de superbi, pe atât de bine dresați, au putut fi admirați de către elevii noștri în momentul anterior demonstrațiilor canine.

 

Autor: prof. Sorina Miheș