Selectează o Pagină

În ultima zi a lunii octombrie, elevi din clasele de liceu au participat la evenimentul anual de conştientizare a situaţiei celor nevoiaşi, Un Milion de Stele, organizat de Asociaţiile Caritas Eparhial Oradea şi Caritas Catolica Oradea. Evenimentul a avut loc în faţa Centrului Rezidenţial Casa Frenţiu, începând cu ora 18.

 

Iniţiativa Caritas Un Milion de Stele se desfăşoară în mai multe ţări europene, scopul acesteia fiind încurajarea cetăţenilor de a se implica în activităţi de voluntariat.

 

În cadrul acestui eveniment, elevii au aprins lumânări în semn de solidaritate şi s-au bucurat de discursurile invitaţilor, Pr. Varga Sándor şi Preasfinţitul Virgil Bercea, precum  şi de momentele muzicale, printre care, cel oferit de corul Enjoy Music, alcătuit din copiii claselor primare ale şcolii noastre.

Mulţumim tuturor pentru implicare!

 

prof. Raţ I.