Selectează o Pagină

În 11 noiembrie 2019, la intrarea în anul 100 al existenței sale, Universitatea Politehnica Timișoara a premiat 100 de elevi merituoși, oferind burse  de studiu,  în cadrul Galei aniversare „Politehnica 100% performanță”, un proiect care a demarat în primăvara acestui an și care acum a ajuns la punctul culminant.

 Premiile au fost înmânate de 100 dintre absolvenții de succes ai universității. Elevii premiați, proveniți din județele Alba, Arad, Bihor, Caraș-Severin, Constanța, Gorj, Hunedoara, Iași, Mehedinți, Prahova și Timiș, au fost selectați și recompensați pentru performanțele școlare, dobândite în urma olimpiadelor și concursurilor școlare  naționale și internaționale. Printre ei s-a aflat și eleva Liceului Greco-Catolic ,, Iuliu Maniu”, din Oradea – COSTRĂȘ PATRICIA-GABRIELA, clasa  a XII-a B, profil Matematică-Informatică. Proiectul s-a desfășurat în două etape: Școala de vară, din perioada 2-5 septembrie și Gala de premiere, din 11 noiembrie.