Selectează o Pagină

Elevii clasei a III-a A, au sărbătorit vineri, 8 noiembrie, 500 de zile de școală. Sărbătoarea a început cu citirea și discutarea mesajului, a continuat cu prezentarea colecțiilor cu 500 de obiecte și s-a încheiat într-un mod foarte plăcut elevilor: vizionarea filmului Yeti, omul zăpezilor, la Cinema Lotus Palace.

Am avut plăcerea de a observa și admira colecții deosebite: un brăduț cu 500 de boabe de cafea, o chitară din 500 de capace, un colaj din 500 de fotografii, harta României, din 500 de semințe de dovleac etc. Părinții au fost alături de noi ca adevărați parteneri, implicându-se în realizarea colecțiilor și fiind mândri de modul în care copiii lor și-au prezentat lucrările.

Ne îndreptăm cu pași hotărâți spre 600 de zile de școală, când vom încerca să facem o sărbătoare de succes.

La multe zile de școală fericite, dragi elevi!!!

                                                                                           Întocmit de prof. Iacob Elena și prof. Marian Dalia