Selectează o Pagină

  Astăzi, 6 decembrie 2019, în sărbătoarea Sfântului Ierarh Nicolae, Consiliul Școlar al Elevilor de la Liceul Greco-Catolic ,,Iuliu Maniu”, susținuți de profesorii coordonatori, au organizat, în sala festivă a liceului, tradiționalul târg gastronomic.

   Copiii din fiecare clasă au pregătit bunătăți culinare, pe care le-au văndut mai apoi tuturor doritorilor. Jumătate din banii strânși urmează să fie donați unor copii defavorizați, pentru a le aduce bucurie în preajma frumoasei sărbători a Crăciunului. Cealaltă parte va fi investită atent în nevoile Consiliului Elevilor, pentru noi activități și dotări. 

   Atmosfera frumoasă, bucatele calde și colindele interpretate de elevele noastre talentate, Anda Cristea, Antonia Horbacs și Michelle Pater, au adus bucurie în sufletele tuturor.

   Suntem încântați cu toții de astfel de evenimente petrecute în școala noastră.

 

   Articol realizat de Rebeca Negrita din clasa a X-a A și de Dragoș Tomescu, președintele Consiliului Elevilor