Selectează o Pagină
Luni, 17 februarie 2020, de la ora 13 am avut plăcerea de a găzdui, în sala festivă a Liceului Greco-Catolic ”Iuliu Maniu”, o întâlnire cu d-l Jose Mir delegat în România al Universității din Navarra, care a prezentat elevilor noștri din clasele a XI-a si a XII-a oferta educațională a acestei Universități pentru anul școlar 2020-2021 și condițiile de admitere.
A fost un material interesant, atractiv, care a stârnit interesul elevilor. Unii dintre ei și-au manifestat dorința de a aplica pentru un test online de orientare școlară și profesională, pus la dispoziție de această prestigioasă Universitate, a treia cea mai bună din lume, după spusele d-lui Mir.
Multumim Presfințitului Virgil Bercea pentru facilitarea  unei  întâlniri interesante și pline de oportunități pentru elevii noștri.