Selectează o Pagină

Dragi elevi, stimați profesori, anul 2020-2021 aduce cu sine alegeri în cadrul Consiliului Școlar al Elevilor. Aceste alegeri vin ca urmarea încheierii mandatului de 2 ani al elevilor care au ocupat funcțiile în cadrul Biroului Executiv al Consiliului Elevilor: Tomescu Dragoș, președinte, Marta Alexandra, vicepreședinte, Vidican Ștefania, secretar. Astfel, funcțiile menționate mai sus rămânând vacante, în perioada următoare se vor desfășura alegeri.

Elevii care vor să candideze pentru aceste funcții, pot găsi informațiile necesare în documentul atașat. În acest document există anexe ce constituie dorarul de candidatură. Aceste anexe vor fi completate, iar dosarul va fi trimis pe adresa de email consiliul.elevilor@liceuliuliumaniu.ro , respectând calendarul aferent. Pentru întrebări sau informații suplimentare poate fi contactat Tomescu Dragoș, președinte CȘE.

Dorim să vă aducem la cunoștiință că Anexa nr. 1 din Metodologia de Organizare și Desfășurare a Alegerilor din cadrul Consiliului Elevilor, ce prezintă calendarul alegerilor, va fi modificată, adaptându-ne situației școlii noastre. Calendarul va putea fi găsit la afișierele din școala noastră, cât și pe site-ul școlii.

De asemenea dorim să vă prezentăm Comisia de validare a dosarelor și de organizare a alegerilor. Comisia este formată din:

  1. Președinte: Tomescu Dragoș, președinte CȘE
  2. Secretar: Vidican Ștefania, secretar CȘE
  3. Membru: Marta Alexandra, vicepreșdintele CȘE
  4. Membru: Brisc Dragoș, delegat al AG a CȘE
  5. Membru: dna Popa Ana, prof. consilier școlar

În acest an, din cauza situției actuale, campania electorală și promovarea candidaților se va face în mediul online. Informații despre aceste prevederi se pot găsi în documentul de mai jos.

Le urăm succes tuturor candidaților!

 

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.