Selectează o Pagină

Miercuri, 11.11.2020,elevii clasei I A, coordonați de doamnele învățătoare Meze Anamaria și Șipoș Lia, au sărbătorit 200 de zile de școală. Deși în online, au păstrat această activitate specifică alternativei educaționale Step by Step și au continuat să numere zilele de școală și să le noteze în propriul jurnal. Când s-a apropiat sărbătoarea, s-au mobilizat să pregătească proiecte surpriză pentru întreaga clasă.

Ziua a început cu mesajul sărbătoresc, pregătit de doamnele învățătoare, care, ca de fiecare dată, a fost interactiv și le-a permis copiilor să participe și să spună fiecare ce au pus ”în propiul coș”, asemeni toamnei, cele 200 de zile de școală. A urmat prezentarea proiectelor-surpriză, originale și creative, la care elevii au avut posibilitatea  de a face aprecieri și de a pune întrebări.

Au fost răsfățați cu un video realizat din poze ce reflectau munca și bucuriile lor din cele 200 de școală și au fost răsplătiți cu diplome binemeritate.