Selectează o Pagină

Joi, 14 ianuarie, 2021, ora 17, Episcopia Română Unită cu Roma, Greco-Catolică de Oradea, prin Departamentul Cultural, organizează întâlnirea online ”Dialog între generații – noi și Eminescu”, eveniment prilejuit de sărbătorirea Zilei Culturii Naționale.

Se vor implica elevi și profesori de la Liceul Greco-Catolic ”Iuliu Maniu” și de la Liceul ”Don Orione” din Oradea. Invitaț special: Preasfinția Sa Virgil Bercea.

Echipa care va contribui la buna desfășurare a evenimentului este formată din prof. Băliban Paula, prof. Haș Emilia , prof. Danciu Mihaela, prof. Sarca Ioana,  prof. Mureșan Paula, prof. Petronela Moldovan,

elevii Bâte Rareș, Ciupleu Mihai, Gyori Isabela, Leu Clara, Mărcuș Rebeca, Muntean Vlad, Tomescu Dragoș, Tule Nicole, Vașadi Ioana (Liceului Greco-Catolic ” Iuliu Maniu ” ) și profesoarele Rittinger Ioana și Liber Diana ( liceul ”Don Orione” ) .

Coordonator proiect: Rodica Indig

 

Așadar, joi, 14 ianuarie 2021, ora 17, vă invităm să ne întâlnim cu Eminescu, poetul nepereche, așa cum îl vedem noi toți, dar și fiecare în parte.

Detaliile de conectare se găsesc mai jos:

Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/84904529466?pwd=UHE5NGhpQS8ybS9iRy9YeHpITm5LQT09

Meeting ID: 849 0452 9466

Passcode: 771742

Vezi și aici