Selectează o Pagină

Începand cu data de 11 ianuarie 2021, 10 elevi din clasele a VII-a A și B au facut o echipa mixta pentru a participa la un proiect eTwinning: ”The World of the Words” (Lumea cuvintelor). Acest proiect se desfășoară în limba engleză, pe platforma europeana eTwinning.

Alături de elevii și profesorii din Turcia (2 școli coordonează proiectul, altele 8 sunt participante), Italia, Azerbaijan, Polonia și Spania, echipa va folosi diferite instrumente digitale Web 2.0, Paxton etc pentru exersarea vocabularului limbii engleze. Proiectul se va derula în perioada ianuarie-iunie 2021. Elevii vor crea diferite materiale, postere în limba engleză, vor participa la webinarii alaturi de colegii lor din țările participante. Proiectul ii va incuraja pe elevi să exerseze limba engleză și să descopere lumea cuvintelor.

Un mic material cu participanții la acest proiect, puteți urmări aici

Prof. Hoduț Natalia