Selectează o Pagină
„Veveriţele jucăuşe” din clasa pregătitoare C, coordonate de doamnele învăţătoare Lucaci Mariana şi Pintea Adriana, împreună cu mascota clasei „RIŢA-VEVERIŢA”, au sărbătorit miercuri, 10 martie 2021, primele 100 zile de şcoală.
A fost o sărbătoare atipică, din cauza situaţiei în care ne aflăm, dar pentru câteva clipe, am păşit cu paşi timizi în lumea feerică a copilăriei. 
Cu INOCENŢĂ, multe POVEŞTI şi chiar POEZII, am prezentat colecţii minunat realizate…
Iată câteva dintre creaţiile copiilor, realizate cu sprijinul părinţilor:
„Hai copii să ne plimbăm,
 Despre COSMOS să învăţăm!
Galaxii ce îţi par mărgele,
 Sunt chiar grupuri mari de stele.
 Planete, sateliţi, comete şi asteroizi
 Hai să le descoperim, pe rând, timizi!” (Mara Crăciun)
” Riţa, veveriţa mea
Doar alune ar mânca
Că sunt bune şi gustoase
Şi sunt foarte sănătoase!” (Casian Nasta)
Deşi nu au putut participa fizic la acest eveniment important din viaţa micilor şcolari, părinţii au dat dovadă de multă creativitate şi originalitate în realizarea colecţiilor. Totodată s-au implicat şi au pus la cale o frumoasă surpriză de care s-au bucurat din plin şcolăreii: pizza, suc…, un tort mult aşteptat şi bineînţeles multe baloane colorate!
Felicităm copiii şi pe părinţii lor pentru această zi… MAGNIFICĂ!
Înv.: Lucaci Mariana
Înv.: Pintea Adriana