Selectează o Pagină

În cadrul competiției Eroii Internetului, o echipă de copii din clasa a 6-a  A, coordonați de doamna profesoară Ciupleu Ioana, au învățat despre cum să nu te lașă păcălit de informațiile false care  circulă în rețeaua Internet și cum să nu cazi victimă anunțurilor de tip ”phishing”. Ei s-au implicat într-o campanie prin care au dorit să transmită mai departe colegilor și părinților copiilor din școală informațiile importante pe care le-au aflat. Elevii școlii pot afla aceste informații de pe avizierul dedicat campaniei iar părinților le-au transmis următorul mesaj:

Dragi părinți

 

Prin informațiile acumulate în decursul orelor de informatică am decis sa va prevenim de eventualele capcane ale internetului. Din aceste informații puteți afla cum sa va protejati pe dumneavoastra si pe copii dumneavoastra. Pentru a vedea toate acestea va invitam pe prezentarile realizate de mintea noastra de copil. 🙂 Mulțumim pentru atenție și stați preventivi.