Selectează o Pagină

Eşti în căutarea unor răspunsuri pe care încă nu le-ai găsit? Ai vârsta cuprinsă între 13-18 ani? Dorim să îţi oferim soluţii prin Universitatea de Vară, care va aduce în faţa ta invitaţi din ţară şi străinătate, precum Cătalin Măruță și Patrick Francois din Franța. Aceștia ne vor împărtăși din vasta lor experienţă și vom trăi împreună clipe de neuitat.

Vom aborda teme precum celebritatea, frica de a vorbi în public, dragostea adevărată în familie, cum îl găsesc pe Dumnezeu şi multe alte teme, dar şi ateliere, pe care le vom dezvolta în funcţie de preocupările voastre.

La inițiativa PSS Virgil Bercea, a Biroului Pastoral Eparhial pentru Laici Oradea, a domnilor directori Antonia Nica și Alexandru Stoica, în parteneriat cu Asociația Zileos, vă invităm să participați la o extraordinară experiență pentru tineri – Universitatea de vară, care va avea loc în perioada 1-4 iulie 2021, la Seminarul Teologic Greco-Catolic, str. Magheru 25, Oradea.

Eşti curios?
Aici poți să completezi formularul de înscriere:  

https://forms.gle/crqFEPoTszJvGqbq6