Selectează o Pagină

În perioada 8-9 aprilie 2022, s-a desfășurat faza județeană a ONSS pentru disciplinele volei (gimnaziu, băieți) și cros (gimnaziu și liceu). Competiția de volei s-a organizat la LPS Bihorul iar echipa liceului nostru, pregatită de prof. Cristea Andrei, a obtinut un meritat loc II, în următoarea componență : Nechita Mark, Costea David, Agud David și Popescu Cristian (8B), Teglaș Sergiu (8A), Moldvai Stefan (6C), Ciucur Darius (6A), Ardelean Victor (6B).

În schimb, competiția de cros a avut loc în pădurea din Băile Felix, liceul nostru fiind reprezentat de elevul Toth Alexandru (7C) și Manoiu Lucian (11 A). Vremea nefavorabilă nu a împiedicat sportivii să alerge 1000 m, respectiv 1500 m. Dacă, pentru Alexandru evenimentul a reprezentat o frumoasă experientă, Lucian a reușit să se claseze pe locul III, spre bucuria celor dragi prezenți la fața locului.

Felicitări tuturor elevilor !

 

prof. Cristea Andrei