În fiecare an, la final de an școlar, are loc concursul județean de chimie ,,Noi și chimia?!,,  concurs care se adresează elevilor din  clasa a VII-a.

Concursul a avut loc  marți, 31 mai 2022 și s-a desfășurat la Colegiul Național Iosif Vulcan din Oradea.

De la școala noastră am  participat cu un echipaj format din elevii:  Del Duca Carolina din clasa a-VII-a A, Mihociu Mara din clasa a -VII-a B și Podilă Luca din clasa a-VII-a A.

După două ore de concurs, elevii noștri au obținut un frumos rezultat, premiul III, într-o competiție deosebită cu alte școli și licee din oraș.

Orele de pregătire suplimentară și pasiunea   acestor elevi pentru studiul chimiei, au dus la obținerea acestui frumos rezultat.

Felicit acești minunați elevi pentru efortul care l-au depus, pentru seriozitatea lor și pentru faptul că și-au reprezentat școala cu cinste!

Prof Iftimiciuc Dorina