Selectează o Pagină

În data de 6 iunie a avut loc ultima întâlnire a participanților la cursul de imprimare 3D din cadrul proiectului ”Știința pas cu pas”. A fost momentul bilanțului, s-au tras concluziile și s-a sărbătorit efortul depus în cadrul acestei activități  interesante. Toți cei 15 participanți au primit diplome și au împărtășit impresiile lor despre imprimarea 3D și despre proiectarea 3D.

De asemenea a fost organizată o mini expoziție cu obiectele imprimate în timpul activităților de proiectare și imprimare 3D.

Toți au fost de acord asupra faptului că prezența imprimantei în școală oferă tuturor elevilor oportunitatea de a cunoaște noile tehnologii care vor deveni instrumente prețioase și larg răspândite în societatea viitorului.

Ne dorim cu toții continuarea acestui gen de curs, atragerea de noi cursanți și aprofundarea cunoștințelor dobândite în această perioadă.

Toată recunoștința noastră se îndreaptă către Asociația Comunitară Oradea, care ne-a oferit această șansă prin Fondul Științescu.

 

Autori: prof. Pupe Alina, Prof. Ciupleu Ioana, prof. Ilica Alexandru, prof. Mureșan Rodica,.