Selectează o Pagină

Clasele de teologie- intensiv engleză:  clasa a IX-a A, clasa a X-a A și clasa a XI-a A au marcat Zilele Erasmus 2022- sărbătorite în toată Uniunea Europeană în fiecare an, în 13,14, 15 octombrie, prin dezbateri și realizarea de postere în limba engleză privind valorile UE, ale României și viitorul elevilor în cadrul Uniunii. Elevii s-au implicat într-un mod deosebit, dovedind nu doar un nivel bun al limbii engleze, ci și solide cunoștințe de cultură generală. Rostul acestei activități a fost și de a-i stimula în dezvoltarea unui spirit critic. Cu această ocazie ne-am amintit de proiectul Erasmus+ KA101 ”Împreună pentru viitor” derulat cu un an în urmă la școala noastră când un număr de 9 profesori au participat la cursuri de formare în diferite țări ale UE, evidențiind astfel rolul educației pe tot parcursul vieții. Activitatea s-a derulat în 13 și14 octombrie 2022, în sala de clasă, dar și în minunatul spațiu oferit de biblioteca liceului. Ii mulțumim doamnei bibliotecare Carmen Popa pentru găzduire și crearea unui loc care te imbie la discuții.Nici nu am stiut cand s-a terminat ora.

Prof.coord. Hoduț Natalia