Selectează o Pagină

Prin implicare în proiecte caritabile, învățăm să luăm atitudine și să inspirăm mișcarea socială  masivă, și astfel vom presăra în urma noastră petalele înmiresmate ale faptelor bune ce aduc bucurie profundă.

În cadrul campaniei sociale „Săptămâna legumelor și fructelor donate”, organizate sub coordonarea prof. responsabilul SNAC, elevii și părinții acestora au îmbrățișat cu multă căldură inițiativa și s-au implicat în colectarea de fructe și legume,

 care vor asigura sursa de vitamine pentru copiii de la Centrul After School Sf. Martin din Ioaniș, cei care au o masă caldă la Cantina Socială, precum și cei de la Centrul de Informare și Consiliere pentru Refugiați Oradea, coordonate de Caritas Eparhial Oradea.

Alese mulțumiri tuturor pentru generozitate!

Coordonatorul SNAC este recunoscător conducerii școlii și profesorilor diriginți pentru modul în care au reușit să mobilizele colectivele claselor. Fără dumneavostră, reușita nu ar fi fost pe măsură!

 

Autor: Prof. Patricia Capriș