Selectează o Pagină

Zâmbetul și o privire caldă oferă bucurie, având puterea de a atinge sufletul în profunzime. Încurajările dau aripi care ne înalță pe culmi pline de vise și de speranțe.

Elevi ai claselor 10 A și 11 A, sub coordonarea doamnelor Prof. Alina Broizan și Patricia Capriș, au avut parte de o experienta de suflet, având prilejul de a răspândi, cu jovialitatea specifică vârstei, propria strălucire și afectivitate elevilor Liceului Tehnologic Special Nr.1 din Oradea. În armonie cu pregătirile pentru sărbători, aceștia au pictat împreună figurine specifice într-o atmosferă destinsă.

Ca simbol al recunoștinței, elevii liceului nostru au oferit Aripile prieteniei, care au fost presărate de pălmuțe colorate și au promis că vor reveni cu mult drag și cu alte ocazii.

Activitatea face parte din proiectul „Fii Moș Crăciun pentru o zi!”, inițiat de asociația „Împreună spre succes”. Mulțumim gazdelor pentru ospitalitate și așteptăm cu mult drag să îngrijim floarea prieteniei, ce tocmai am sădit-o împreună.

 

Autor: Prof. Patricia Capriș