Selectează o Pagină

Deoarece sărbătorile sunt cel mai bun prilej de a oferi, elevii din clasele primare ai școlii noastre au organizat un Târg de jucării în colaborare cu Asociația Pro Bambini din Oradea.                                                                                       Fiecare copil a renunțat la una sau mai multe jucării pe care un alt coleg  a achiziționat-o la un preț cuprins între  cinci și douăzeci și cinci  de lei. Este foarte important ca cei mici să învețe atât de la părinți, cât și de la dascălii lor să ofere, să știe că sunt copii care au mai multă  nevoie de ajutorul nostru, al comunității, pentru a le aduce o mică bucurie, acum de sărbători.                                                                   Dorim să le mulțumim tuturor celor care au contribuit la această activitate caritabilă, organizată în apropirea celei mai frumoase sărbători a creștinătății, Nașterea Mântuitorului Isus Hristos.

 

Coordonatori proiect:

prof.  Nicoleta Popa și prof.  Monika Gaspar