Selectează o Pagină
Marți, 21 martie, elevii liceului din clasele a 11-a și a12-a au participat la o prezentare ținută de reprezentanți ai Organizației Studenților Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca. Reprezentanții Universității le-au prezentat elevilor oferta educațională, i-au îndrumat și le-au povestit despre viața ca student și oportunitățile de a se implica în comunitate. Au fost amintite proiecte precum UBBFest, Caravana UBB si Junior Summer University, o tabără în care elevii de clasa a 11-a pot experimenta pentru 2 săptămâni viața ca student în Cluj-Napoca.
Elevii au rămas cu o imagine de ansamblu asupra variantele pe care le au pe viitor în Cluj-Napoca, dar și cu sfaturi pentru a-și face cat mai multe experiențe frumoase.
                                          Rareș Bâte, 11B