Selectează o Pagină

Motto: Chimia este o ştiinţă care va avea asupra vieţii o influenţă imensă şi o amplă aplicare. (Goethe)

 

                     Chimia este o disciplină experimentală, care fascinează toți elevii, dar numai o parte dintre ei rămân pe baricade, să ducă greul formulelor, reacțiilor chimice și al rezolvărilor de probleme. Și totuși avem luptători și câștigători. În acest sens se evidențiază elevii claselor a VII-a, care anul acesta școlar au obținut locul II, pe echipe, la etapa județeană a concursului „NOI ȘI CHIMIA?!„:

  1. Tifor Maia- clasa a VII-a A;
  2. Penzes Patricia-clasa a VII-a A
  3. Papiș Antinia- clasa a VII-a A;
  4. Căbuța Petru- clasa a VII-a C;
  5. Căbuța Pavel-clasa a VII-a C
  6. Gărba Patrick-clasa a VII-a B

                    Felicitări elevilor care după pregătiri îndelungate, mai ales în zile libere, au reușit să obțină rezultate foarte bune!

 

 Prof. Mureșan Rodica Elena