Selectează o Pagină

An de an, ziua de 12 octombrie ne îmbracă municipiul atât în haine de sărbătoare cât și în zâmbete.

Cu ocazia aniversării orașului, olimpicii naționali ai liceului nostru au fost premiați la Primăria orașului Oradea pentru meritele lor deosebite.

Ioana Maria Vașadi-clasa a XII-a A, Daria Hebriștean- clasa a XII-a B, Adonis Ciarnău-clasa a XI-a A, Bulcău David-clasa a X -a B și Broizan Răzvan-clasa a IX-a A au  fost cei 5 elevi care au pus Liceul Iuliu Maniu Greco-Catolic din Oradea la loc de cinste prin reușitele lor deosebite. Aceștia au fost premiați de către domnul primar Florin Birta însoțit de doamna viceprimar Antonia Nica, domnul viceprimar Marcel Dragoș și reprezentanții Consiliului Local.

De asemenea, și profesorii coordonatori care au contribuit la reușitele dragilor noștri elevi, George Demian și părintele Ovidiu Duma, au primit diplome de excelență.

Ne mândrim cu faptul că numărul elevilor premianți este în creștere de la un an la altul!