Selectează o Pagină

Organizarea concursului de creație „Sfinții – prietenii copiilor” ediția a III-a s-a desfășurat în perioada 1-30 Noiembrie 2023. În acest an, ne-am îndreptat privirea către „Sfinții- ocrotitorii noștri”, spre cei care, prin viața lor, au fost fideli credinței creștine, au apărat și promovat valorile creștine.

Astfel, elevii între 5-12 ani au fost invitați să petreacă timp de calitate în compania în compania unui prieten – sfânt, fericit sau venerabil, care, prin exemplul mărturiei sale, este un model de urmat în viața noastră.

Ne bucurăm că, și în acest an, am participat cu mare bucurie și îi felicităm pe toți elevii noștri implicați, dar, în special pe Iacabaș Mara din clasa a VI-a A, care a câștigat Premiul Consiliului Director ACRO!

 

Sărbători pline de lumină și bucurii!

Prof. Broizan Alina