Selectează o Pagină

Vineri, 15 decembrie, a fost organizată a doua ediție a Târgului de Crăciun; implicarea și efortul depus fiind atât al membrilor Consiliului Școlar al Elevilor, cât și al tuturor elevilor școlii noastre.

De data aceasta, elevii de liceu au fost cei care au umplut mesele cu delicii culinare, încântându-ne papilele gustative și reușind astfel să își pună în practică atât abilitățile de bucătari, cât și cele de vânzători și negociatori. Așadar, cadrele didactice și colegii lor au avut ocazia să socializeze și să se bucure de diversitatea preparatelor aduse.

Atmosfera a fost încântătoare, participanții fiind acompaniați și de colinde, care fac apel încă de pe acum la spiritul festiv pe care trebuie să îl adoptăm în următoarea perioadă.

Felicităm și le mulțumim tuturor elevilor, părinților, profesorilor și organizatorilor, care au transmis entuziasm în pregătirea  celei de-a doua ediții a acestui târg.

Autor:

Ripaș Sonia, elevă în clasa a X-a B